خانه / آموزش / آمار اشتغال آمریکا

آمار اشتغال آمریکا

آمار اشتغال آمریکا بصورت ماهیانه توسط دو موسسه اعلام می گردد که عبارتند از

۱. آمار اِشتغال تهیه شده توسط شرکت (ADP (Automatic Data Processing:
ADP یک شرکت خصوصی است که گزارش های ایجاد اشتغال خود را بصورت ماهیانه اعلام می نماید. این گزارش ها مربوط به ایجاد اشتغال بخش خصوصی (به غیر از بخش کشاورزی) که بر اساس داده های حقوق و دستمزد بیش از ۴۰۰ هراز شرکت عضو، تهیه و دو روز قبل از اعلام خبر امار اشتغال دولتی با نام  ADP Non Farm Employment Change انتشار پیدا می کند.

۲. آمار اشتغال تهیه شده توسط اداره آمار کار امریکا (Bureau of Labor Statistics):
اداره آمار کار، بخشی از دولت آمریکا است که گزارش های ایجاد اشتغال را بصورت ماهیانه جمع آوری نموده و اعلام می نماید. این گزارش مربوطه به ایجاد اشتغال در دولت، شرکت های خصوصی و سازمان های غیر انتقاعی می شود. اِشتغال در بخش کشاورزی در این گزارش لحاظ نمی گردد. گزارش امار اشتغال دولتی، هفته اول هر ماه اعلام می گردد.
این گزارش دارای سه بند اصلی، ایجاد اشتغال در هر ماه (Non-Farm Employment Change)، میانگین دستمزدهای ساعتی (Average Hourly Earnings) و نرخ بیکاری آمریکا (Unemployment Rate) می باشد. به این امار اشتغال به اختصار NFP نیز می گویند.

نکات مهم در مورد آمار اِشتغال آمریکا

۱. یکی از فاکتورهای تاثیرگذار بر روی خبر ایجاد اشتغال، امار مدعیان اولیه بیکاری(Initial Jobless Claims) است که هر پنچشنبه ساعت ۱۷ به وقت ایران اعلام می شود و چون این خبر بصورت هفتگی اعلام می گردد اگر میانگین ۴ هفنه زیر ۳۰۰ هزار نفر باشد فاکتور مهمی است تا خبر ایجاد اشتغال در آن ماه احتمالا خوب باشد.

۲. تقریبا نمی شود ادعا کرد که خبر ایجاد اشتغال (ADP Non Farm Employment Change) شاخص پیش نگر خوبی برای خبر ایجاد اشتغال دولتی (Non-Farm Employment Change) است.

historical-trend-change-in-total-nonfarm-private-employment-august-2016

پاسخ دهید