خانه / تحلیل / تحلیل ۲۳ مهر ماه ۱۳۹۵

تحلیل ۲۳ مهر ماه ۱۳۹۵

بعد از خبر نه چندان خوب آمار اشتغال جمعه هفته پیش و خبر خوب خرده فروشی و تورم در تولید امروز امریکا ساعت ۹ شب خانم جنت یلن در بانک مرکزی ایالت بوستون سخنرانی خواهند کرد. خانم یلن احتمالادر سخنرانی خود در مورد زمان افزایش یا عدم افزایش نرخ بهره در  امریکا نکاتی را بیان خواهند نمود. هر اشاره ای در سخنرانی ایشان نسبت به نرخ بهره باشد، باعث افزایش یا کاهش قیمت انس طلا و نفت خواهند شد.

قبل از سخنرانی خانم یلن، اقای مارک کارنی ریس بانک مرکزی انگلستان ساعت ۵ بعد از ظهر سخنرانی خواهد کرد و نکاتی که بازار در هنگام سخنرانی اقای کارنی به دنبال آن خواهد بود این است که بانک مرکزی انگلستان در مقابل ریزش پوند انگلیس چه تدابیری در پیش خواهد گرفت.

ساعت ۱ بامداد دوشنبه بعد از بسته شدن بازارهای جهانی اداره CFTC که قراردادهای فیوچرز طلا و نفت در انجا به ثبت می رسد، حجم قرادادهای نفت و طلا را به اطلاع عموم می رساند تا سرمایه گذاران در مقایسه با هفته گذشته دید صحیحی نسبت به بازار داشته باشند که ایا عمده سرمایه گذاران در امریکا موقعیت خرید داشته اند  یا فروش، ثانیا حجم قراردادها نست به هفته گذشته افزایش یافته یا کاهش. قرار دادهای طلا با نماد CFTC Gold NC net positions  و قراردادهای نفت با نماد CFTC Oil NC net positions قابل رویت است.

پاسخ دهید