خانه / ارزها / سرمایه گذاران و اقتصاددانان برجسته و سرشناس جهان

سرمایه گذاران و اقتصاددانان برجسته و سرشناس جهان

در این مقاله سعی شده است سرمایه گذاران و اقتصاددانان از سطح جهان به سرمایه گذاران ایرانی معرفی شود که تخصص و مهارت بالایی در بازارهای سرمایه دارند و با مصاحبه های که با رسانه های گوناگون انجام می دهند سعی می کنند سرنخ های خوبی در مورد موقعیت های سرمایه گذارای در جهان ارائه دهند.

لیست سرمایه گذاران و اقتصاددانان برجسته و سرشناس جهان

۱.وارن بافت (Warren Buffett):
سرمایه گذار ۸۶ ساله، محبوب امریکای و مدیر شرکت برکشایر هاتاوی است و اکثر سرمایه گذاری خود را بورس امریکا انجام می دهد مصاحبه و مقالات اقای بافت شاید چندان برای ما ایرانیان مفید نباشد ولی شاید از نظر مدل سازی روانشناسی بهترین گزینه برای ما ایرانیان باشد چون اکثر سرمایه گذاری های ایشان بلند مدت است و روند صعودی دارایی ایشان نشان از سخت کوشی و صبر در سرمایه گذاری را نشان می دهد.

%d8%a8%d8%a7%d9%81%d8%aa

۲.جیم راجرز (Jim Rogers):
سرمایه گذار ۷۴ ساله امریکایی که تبحر خاصی در شناسایی قیمت کف سهام ها، مواد خام مخصوصا نفت و طلا دارد در سال ۱۹۷۳ به همراه جروج سورس صندوق سرمایه‌گذاری گروه کوانتوم را تاسیس کردند. که در طی ۱۰ سال صندوق آنها ۴۲۰۰٪ بازده کسب کرد و این در حالی بود که شاخص S&P 500 در طول این مدت تنها ۴۷٪ افزایش داشت.

۳.جورج سورس (George Soros):
سرمایه گذار ۸۶ ساله، نچندان مجبوب در دنیا که تخصص بالای در شناسایی ارزهای ضعیف دارد و می تواند ضعف در سیستم مالی و پولی یک کشور را تشخیص داده و بروی ان معاملات سنگینی انجام دهد.

۴.بیل گراس(Bill Gross):
در سال ۱۹۷۱ شرکت پیمکو (PIMCO) را تاسیس نمود که بعدها به بزرگترین صندوق سرمایه گذاری مشترک جهان با مدیربت سرمایه بالغ بر ۱.۵ تریلیون دلار دلار تبدیل شد اقای بیل گراس در سال ۲۰۱۴ از صندوق سرمایه گذاری پیمکو جدا شد و به شرکت سرمایه گذاری جانوس(Janus) رفت و از مدیران اقتصادی است که اشراف کامل به تمام مسائل اقتصادی جهان دارد.

۵.محمد العریان(Mohamed A. El-Erian):
زمانی که بیل گراس ریس شرکت پیمکو را برعهده داشت محمد العریان به عنوان مدیر اجرایی پیمکو مشغول به فعالیت بود او نیز در سال ۲۰۱۴ از پیمکو جدا شد هم اکنون به عنوان مشاور ارشد شرکت آلیانتس(Allianz) مشغول بکار است او هم همانند بیل گراس اشراف کامل به تمام مسائل اقتصادی جهان دارد و یک صفحه اختصاصی در وب سایت بلومبرگ بزرگترین خبرگزاری اقتصادی جهان دارد.

۶.جان هاتزیوس(Jan Hatzius):
اقتصاددان ارشد  بانک سرمایه گذاری گلدمن ساکس است که بعد از منسوب شدن ویلیام  دادلی (William Dudley) به عنوان ریس بانک مرکزی نیویورک عهده دار این مسولیت شده است.

۷.جیم اونیل (Jim O’Neill):
مدیر  قبلی معاملات سهام  بانک سرمایه گذاری گلدمن ساکس بود و نوواژه‌های بریک و مینت را ابداع کرده‌ است.

فقط موقعی از نظریات سرمایه گذاران واقتصادانان فوق استفاده نمایید که نظریات شما با نظریات این افراد همسو باشد چون این افراد هیچ موقع حد ضرر و سود را برای معاملات شما مشخص نمی کنند و فقط تئوری های خوبی ارائه می دهند.

پاسخ دهید