خانه / آموزش / بورس / آیا امریکا دچار بحران مالی دیگری خواهد شد؟(قسمت اول)

آیا امریکا دچار بحران مالی دیگری خواهد شد؟(قسمت اول)

در تحلیل بازارهای سرمایه از روشهای گوناگونی استفاده می شود ولی عمدتا روشهای که در تحلیل این بازارها وجود دارند عبارتند از تحلیل های (بنیادی یا فاندامنتال، تکنیکال، امار، ریاضیات و نجوم).

هرگاه یک یا دو تا از مولفه های تحلیل بازارهای سرمایه در یک جهت همسو  باشند معمولا سرمایه گذاران یا تریدرها اقدام به خرید یا فروش می کنند.

طبق امار موجود هر گاه یک شخص دو بار پی در پی به عنوان ریس جمهور امریکا انتخاب می شود در اواخر دوره دوم ریاست جمهوری ان شخص بحران مالی در امریکا شروع شده و به سایر بازارهای مالی جهان منتقل می شود.

%d8%a8%d8%ad%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d9%85%d8%a7%d9%84%db%8c

با توجه به شاخص  S&P 500  Log ( شاخصی است که از سال ۱۹۵۹ ایجاد شده و بیانگر این است که، رشد این شاخص نشان از افت سرمایه گذاری در شاخص S&P 500 است یعنی چون در امریکا حجم مبنا برای صعود یا نزول شاخص بورس یا سهام ها وجود ندارد با نقدینگی کمتری نسبت به گذشته شاخص بورس S&P 500 صعودی می شود و به عبارتی اطلاعات و دادهای کنونی با اطلاعات و دادهای گذشته اصلا قابل مقایسه نیست) محرز است که در اواخر ریاست جمهوری ریگان، بیل کلینتون و بوش پسر، که همگی این افراد دو دوره ریس جمهور امریکا بوده اند شاهد اتفاق افتادن بحران مالی در امریکا بودیم و امارها حاکی از این است که بحران های مالی رفته رفته عمیق تر شده اند.

حال از نظر اماری در اواخر دوره دوم ریاست جمهوری اوباما هستیم و باید دید که، امریکا شاهد یک بحران مالی در این دو ماه خواهد شد؟

پاسخ دهید