خانه / آموزش / چرا تحلیل های گلدمن ساکس (Goldman Sachs) اهمیت دارد؟

چرا تحلیل های گلدمن ساکس (Goldman Sachs) اهمیت دارد؟

بانک سرمایه گذاری گلدمن ساکس دومین بانک بزرگ سرمایه گذاری جهان است که در سال ۱۸۶۹ توسط بانکدار آمریکایی آلمانی‌تبار، مارکوس گلدمن تاسیس شده است و هم اکنون سرمایه ای بالغ بر ۹۰۰ میلیارد دلار را مدیریت می کند و ارزش کنونی کل سهام گلدمن ساکس بالغ بر ۹۲ میلیارد دلار است و سود خالص این بانک در سال ۲۰۱۵ حدود ۶ میلیارد دلار بوده و بالغ بر ۳۴ هزار نفر پرسنل در سراسر جهان در این بانک مشغول بکار هستند.

با توجه به این که بازارهای سرمایه جهان از روز دوشنبه تا جمعه بصورت ۲۴ ساعت فعال می باشند دفاتر گلدمن ساکس در ۵ قاره از جهان به مشتریان خدمات ارائه می دهند و ساختمان مرکزی بانک گلدمن ساکس در نیویورک قرار دارد و سهام  این بانک در شاخص S&P 500 و شاخص میانگین صنعتی داو جونز(Dow Jones Industrial Average) امریکا قابلیت معاملاتی دارد. و مدیر عامل کنونی این بانک اقای لوید بلنکفین هست که از سال ۲۰۰۶ به سمت منصوب شده است.

بانک سرمایه گذاری گلدمن ساکس بزرگترین موسسه پیشرو در تحقیقات بازار سرمایه می باشد که با پیش بینی های دقیق و صحیحی که در مورد روند قیمتی سهام، مواد خام، نرخ بهره و سایر مشتقات بازار انجام می دهد معروف شده است و افرادی که در این بانک مشغول به کار می شوند در اینده به سمت های مهمی در اکثر دولت های جهان منصوب می شوند که مهم ترین انها عبارتند از

۱.ماریو دراگی ریس کنونی بانک مرکزی اروپا
۲.ویلیام دادلی ریس کنونی فدرال رزو نیویورک
۳. مارک کارنی ریس کنونی بانک مرکزی انگلیس
۴.استیون منوچین که قرار است به عنوان وزیر دارایی امریکا از طرف دونالدو ترامپ به سنا معرفی گردد.

پس می توان اذن کرد که در تصمیمات مهم پولی و مالی جهان به نوعی تفکر گلدمن ساکسی وجود دارد.

همین هفته گذشته قبل از نشست اوپک بود که گلدمن ساکس در مقاله تحلیلی خود اعلام کرد که اگر اعضای اوپک در مورد کاهش تولید به توافق برسند شاهد افزایش ۱۰ درصدی در قیمت نفت خواهیم شد و بعد از توافق شاهد افزایش ۱۰ درصدی در قیمت نفت خام بودیم.

فقط مواقعی از مقالات تحلیلی گلدمن ساکس استفاده کنید که با تحلیل های شما در یک جهت باشد. درست است که اکثر تحلیل های گلدمن ساکس صحیح و دقیق است ولی مواقعی هم بوده است که تحلیل های درستی توسط این بانک ارائه نشده است مانند پیش بینی نکردن بحران مالی ۲۰۰۸

پاسخ دهید