خانه / آموزش / میلیاردهای جهان ثروت خود را چگونه بدست اورده‌اند؟

میلیاردهای جهان ثروت خود را چگونه بدست اورده‌اند؟

خیلی از کارافرینان جوان دوست دارند تا یک روز به جمع برترین ثروتمندان جهان اضافه گردند اما قبل از اینکه، کارآفرینان مجاز به پیوستن به جمع ثروتمندان جهان گردند باید این سوال را در وهله اول از خود بپرسند که چگونه میلیاردرها ثروت خود را بدست اورده‌اند؟

همانطور که در چارت فوق دیده می شود میلیاردرهای جهان ثروت خود را از ۵ راه متفاوت کسب نموده اند که عبارتند از
۱.میلیاردرهای که ثروت خود را از والدین به ارث برده‌اند(Inherited)
۲.افرادی که با راه اندازی کسب و کار میلیاردر شده‌اند(Company Founder)
۳.مدیران اجرایی(Executives)
۴.افرادی که به واسطه روابط سیاسی میلیاردر شده‌اند(Political Connection and Resource Related)
۵.افرادی که از طریق کسب درامد از بازارهای مالی میلیاردر شده‌اند(Financial Sector)

امریکایی‌ها با ۳۰.۲ درصد بیشترین سهم از کل میلیاردرهای جهان را در اختیار دارند و بعد از امریکایی‌ها، چین‌ها و روسها در رتبه دوم و سوم قرار دارند.

نکته ای که یک کارافرین در میسر موفقیت و میلیاردر شدن باید به ان توجه نماید این است که ظرفیت های موجود کشور خود را ارزیابی نماید و بعد از ان بهترین کار که می شود انجام داد را انتخاب نماید. مثلا در کشور ژاپن ۶۳ درصد افراد میلیارد از طریق ایجاد کسب و کار ثروتمند شده‌اند و ۴۰ درصد میلیاردرهای چینی نیز ثروت خود را از طریق ایجاد کسب و کار بدست اورده اند.

اما وضعیت میلیاردهای اروپایی کاملا متفاوت است. اکثرا میلیاردهای اورپایی ثروت خود را از والدین خود به ارث برده اند که میلیاردرهای دانمارک با ۸۳.۳ درصد رتبه اول را از این لحاظ دارا می باشند و بعد از دانمارک، میلیاردرهای المان و سوئد رتبه دوم و سوم را در این جایگاه به خود اختصاص داده‌اند.

اما در سال ۲۰۱۶، ثروتمندترین افراد جهان ۲۳۷ میلیارد دلار ثروتمندتر شدند.
بیشترین افزایش ثروت متعلق به وارن بافت بود که پس از پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات آمریکا از طریق شرکت سرمایه گذاری اش یعنی برکشایر هاتاوی ۱۱.۸ میلیارد دلار به دارایی خود افزود. این سرمایه گذار آمریکایی ۲ روز پس از انتخاب ترامپ بار دیگر جایگاه خود به عنوان دومین فرد ثروتمند جهان را بازیافت. دارایی بافت در مجموع با ۱۹ درصد رشد به ۷۴.۱ میلیارد دلار رسید.

بیل گیتس در کل سال ۲۰۱۶ همچنان ثروتمندترین فرد جهان باقی مانده است. آمانسیو اورتگا، ثروتمندترین فرد اروپا و مالک شرکت زارا در بخش عمده ای از ماه های سال ۲۰۱۶ در رده دوم بود تا اینکه بافت در ماه نوامبر جای او را گرفت.

پاسخ دهید